Ілля, Іван та Месія

Читай також

  • Відвага зцілює!
  • Кричи щосили!
  • Як визначити пріоритети?
        • Ілля, Іван та Месія

          #ковтокслова (Мр 9:10-16)

          Уяви: ти щойно повертаєшся з гори, де сталося щось нереально круте. Ісус каже: “Тільки нікому не розказуйте, окей?” А ти такий: “Серйозно? Як мовчати про це?” Саме в такій ситуації опинилися Петро, Яків і Іван після Переображення (Мк 9:2-9). Вони бачили щось епічне, але Ісус каже: “Ще зарано.”

          Спускаючись із гори, апостоли почали міркувати, що ж Ісус мав на увазі, коли говорив про “воскресіння з мертвих”. У їхньому уявленні воскресіння – це щось глобальне, коли всі мертві повертаються до життя наприкінці часів. Але тут – ніби якийсь персональний варіант? Вони не до кінця розуміли, що Месія воскресне ще за їхнього життя.

          І тут вони підкидають Ісусу ще одну тему: “Чекай, а чому книжники кажуть, що перед приходом Месії має повернутися Ілля?” У євреїв це було прописано в пророках: Ілля повернеться, щоб підготувати людей до зустрічі з Богом. А раз вони тільки-но бачили Іллю на горі, то як це все працює?

          Він пояснює: “Ілля вже приходив, тільки люди не впізнали його.” І тут стає ясно – мова про Івана Хрестителя, який прийшов, як писав пророк Малахія. Іван був тим, хто готував людей до приходу Ісуса, закликав до покаяння і зміни життя. Але, як і Ісусу, йому теж довелося страждати й бути відкинутим.

          Ісус нагадує учням (і нам теж), що шлях Месії – це не шлях слави без жертви. Справжня любов і зміна світу завжди пов’язані з якимось відреченням. І так, як Іван Хреститель постраждав за правду, так і Ісус мав пройти через хрест.

          Тепер наша черга. Кожен із нас має свою місію: бути світлом, показувати Христа через дії. Іноді це нелегко, але, як показують і Ілля, і Іван, і сам Ісус, жертва – це частина Божого плану.

          Можеш стикатися з нерозумінням, викликами чи навіть стражданнями, але через усе це ти стаєш ближчим до Бога. Ісус не обіцяє простого шляху, але точно показує, що він того вартий.

          #ковтокслова 12.12.2024

          образ: “Переображення” Duccio di Buoninsegna (1308-1311)

          Vyacheslav Okun SJ

          Читай також

        • Відвага зцілює!
        • Кричи щосили!
        • Як визначити пріоритети?
          • Оціни

            [ratemypost]